Uyuz Böceği İlaçlama

Haşereler bizlere çoğu kez bakteri, mikrop bulaştırmakla kalmaz, zararlı pek çok hastalığın da bizlere bulaşmasına da neden olurlar. Üstelik sadece insanlarda değil hayvanlarda da bu hastalığın oluşmasına neden olurlar. Uyuz böcekleri,

  • Deri türünden böceklerdir.
  • Kış, sonbahar ve ilkbahar aylarında aktif olarak yaşarlar.
  • İnsanların veya hayvanların derisi üzerinde alt katmanlara inerek yumurtalar bırakırlar. Bu yumurtalar da uyuz hastalığının oluşmasına neden olurlar.
  • Kadifemsi yapıda olan bu haşere, gözle görülemeyecek kadar küçüktür.
  • Çokbacaklılardan olan bu haşere akar türünden bir böcek olarak bilinir.
  • Deride bıraktığı yumurtalar oldukça tehlikelidir. Kıl köklerinde ve derinin alt katmanlarında daha ileri seviyelerde, iltihaplanmalara yol açabilir.

Uyuz Hastalığı Tedavisi

Bu hastalık uyuz böceğinin yumurtalarını derimizde bırakmasından kısa bir süre sonra nükseder ve aşırı bir kaşıntı ile kendini gösterir. Özellikle geceleri dayanılmaz hal alan bu kaşıntılar, kaşıdıkça bölgede yayılmaktadır. Uyuz hastalığı gibi diğer haşereler de özellikle çocuklarda ve yaşlılarda çok büyük cilt ve deri sorunlarına yol açabilmektedir. Tedavisi yaklaşık olarak 10 gün süren, belirtileri ise ortalama olarak 21 günde geçen uyuz hastalığı bulaşıcı olduğu için çok tehlikeli olabilmektedir. Hayvanlardan da bizlere geçebilmekte olan bu hastalık, özellikle kedi ve köpeklerde aşı ile önlenmelidir.

Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama sunduğu tüm kaliteli hizmetler ile ilçemizde ve tüm semtlerimizde en etkin haşere ilaçlamasını yapmakla kalmıyor, en uygun ve ekonomik fiyatlarda sizlerin daima yanında oluyor. 7/24 hizmet veren çağrı merkezlerimiz, her zaman hizmet alabileceğiniz ilaçlama servisimiz ile alanında en kurumsal firma olarak tüm halkımızın yanında, haşerelerin ise karşısında duruyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir