Tespih Böceğinden Nasıl Kurtulabilirim ?

Tespih böcekleri ülkemizde çok fazla olmasına rağmen isim olarak çoğu kişi tarafından bilinmemekle birlikte, bu haşerelerin çok iyi gizlenmesinden dolayı da gözlerden çok rahat bir şekilde kaçmakta, onları görmemiz zorlaşmaktadır. Peki tespih böceklerinin özellikleri nelerdir ve bu haşereler nerelerde bulunurlar?

Tespih Böceğinin Özellikleri Nelerdir?

  • Kırkayak ve çıyan ile akrabadırlar, bu familyada en zararsız olan tür tespih böcekleridir.
  • Tespih böceklerinin ilk örneklerine denizlerde, okyanuslarda ve tuzlu sularda rastlanmıştır. Hatta karidesgillerle çok fazla fizyolojik olarak benzeşen tespih böcekleri, zamanla kıyıya vurarak karada da yaşamaya başlamışlardır. Bu nedenle de nemli bölgeleri çok severler.
  • Kat kat boğumlardan oluşan dış yapıları ile oldukça esnek olabilen bu haşereler, tehlike hissederlerse bir top şeklini alırlar ve ortadan kaybolurlar.
  • Evlerimizde çoğu zaman mutfaklarda, banyolarda, gider borularında, yağmurlu havalarda, toprakların arasında, çeşme ve kuyuların yanlarında, kumsallarda bulunabilirler.

Tespih Böceği İlaçlama

Tespih böcekleri ile bireysel olarak mücadele eden pek çok kişi kısa bir süre sonra tespih böceğinden nasıl kurtulabilirim diye düşünmeye yeniden başlamaktadır. Çünkü hızlı türeyen bu haşerenin bireysel mücadeleler ile evimizden ayrılma gibi bir lüksleri yoktur. Mutlaka iyi bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşarak bu haşereden kurtulmaya çalışmalısınız.

Haşere ilaçlaması işlemlerini en garantili şekilde sunan ve sizlerin 7/24 bir telefon kadar yanında olan böcek ilaçlama Gaziosmanpaşa olarak bizler, en sağlıklı ilaçlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir