Tahta Kurdu ile Mücadele Nasıl Olur?

Dünya Sağlık Örgütü ruhsatlı firmamız tahta kurdu ile mücadele etmektedir. Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama servisleri tahta kurdu ile mücadele ederken, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

“Tahta kurdu ile mücadele nasıl olur?” diye düşünüyorsanız müşteri temsilcilerimizden bu konu hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Tahta kurdu ilaçlama  hizmeti alacaksanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle hizmet alacağınız firmaları iyi araştırmanız gerekmektedir. Size referans gösteremeyecek şirketlerden kesinlikle yardım almamanız gerekmektedir. Çünkü haşere kontrol işlemleri halk sağlığını yakından ilgilendiren konulardır.

Bu haşereleri gözle görmek çok zordur. Dolayısıyla üzerinde kontrol sağlama işlemini herkes gerçekleştiremez. Ancak uzman ve yetkili kişiler buy haşereler üzerinde kontrol sağlayabilmektedir. Tahta kurdu ile mücadele işlemlerinde sıvı ve jel ilaçlar kullanılmaktadır. Uzman elemanlar uygulama yapılacak alanda bulunan haşere yuvalarını, yumurtalarını ve yoğunluğunu tespit etmektedir. Duruma göre uygulamalarda kokulu ya da kokusuz işlemler gerçekleştirmektedir.

Zararları

Halk arasında ağaç kurdu ve mobilya kurdu isimleri ile anılmaktadır. Halk arasında bu isimlerin verilmesinin nedeni, mobilya gibi ağaç ürünlerinin tümünde kendilerine yuva edinmelidir. Kendilerinin insanlara verdiği en büyük zararı maddi olarak vermektedir. Yeni alınan eşyaları harap etmekte, kullanılmayacak hale sokmaktadır. Çünkü bu böcekler tahta maddeleri ile beslenmekte, mobilyaların arasında ovuklar oluşturarak bu alanlara yuvalarını yapmakta, çok hızlı çoğaldıkları için eşyaların hepsini kısa sürede sarmaktadır. Bulundukları eşyalar üzerinden, insan derisine geçiş sağlamakta, insanları ısırmakta, ısırma sonrasında kaşıntıya neden olmaktadırlar.

Uygulama Sonrası Neler Yapılmalı?

Bu haşereler uygulama yapılacak alanda yoğun olarak bulunuyorsa, kokulu yöntemler tercih edilmelidir. Eğer bu yöntem uygulanıyorsa, alanı terk etmeli ve uzman personellere teslim etmelisiniz. Uygulama sonrasında ise yatak çarşafları ve yastık kılıfları kaynar suda yıkanmalıdır. Çünkü bu böcekler yatakların iskelet kısmında bulunabilmektedir. Koltukların kılıfları da çıkartılıp iyice dezenfekte edilene kadar yıkanmalıdır.

İşlem sonrasında kişisel temizliğinize ve evlerinizin temizliğine özen göstermeli, dışarıdan herhangi bir eşya satın aldığınızda iyice kontrol edip evinize sokmalısınız. Uygun fiyatlarla hizmet almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir