Sineklerle Mücadele

Özellikle nisan aylarından itibaren sayılarında büyük artış olan sinekler gölgeli bir alan bulabilmek için, yem bulabilmek için evlerimize sık sık girmeye başlamıştır. Bu durumdan en çok etkilenen mekanlar ise elbette yazlık evler, göl ve deniz kenarlarına yakın olan yerleşimler ve bataklıklardır. Bizleri  özellikle geceleri rahatsız eden bu haşerelere karşı birçok yöntem geliştirilmiştir. Fakat ilaçlama dışındaki tüm yöntemler tabi ki günlük yöntemlerdir.

Sinekler Sağlığımıza Bir Zarar Verir Mi?

Tüm haşerelerde olduğu gibi  sinek türlerinin hemen hepsinde de bir hayli mikrop ve çeşitli virüsler bulunur. Bizler üzerinde olumsuz etkiye sahip olan sivri sinekler kan emici bir haşere olduğu için insanlar arasında da kanla bulaşan hastalıkların geçişini sağlarlar. Ayrıca cilt ve deri hastalıklarına da yol açarak vücudumuzu savunmasız bırakırlar.

Kara sinek çeşitleri ise sokaklardaki çöplere, hayvanların dışkılarına ve daha birçok pis ortamlara konarlar. Buralardaki zararlı organizmalar, mikrop ve bakteriler sineklerin üzerlerine yapışır. Evlerimize de bunları taşırlar.

Sineklere Karşı Ne Gibi Önlemler Alabilirim?

  • Pencerelerinizi gece ve sabah saatlerinde kapatabilirsiniz. Fakat bu da evinizin havasız kalmasına neden
  • Aslında kendi başınıza alacağınız önlemler sizleri sineklerden korusa da yaptırımları zordur. Mesela evinizdeki tüm pencerelerinize, balkon kapılarınıza sineklik taktırabilirsiniz. Bunun maliyeti fazla olsa da işinize yarayabilir.
  • Marketlerde satılan kimyasal ilaçları her gün yattığınız odaya veya çocuğunuzun odasına sıkabilirsiniz. Bu da yaz boyunca her akşam biraz daha zehirleyecektir. Sineklerin bile kokusunu duyup girmediği odada siz uyumuş olacaksınız.
  • Gece kulağınıza gelen sineklerin sesinden rahatsız olacağınız için yatağınızdan sürekli kalkıp onları öldürmek için arayışlara başlayabilirsiniz. Fakat bu da tüm gecenizin berbat olmasına sebep olacaktır.

Bu sayılan yöntemleri uygulamak elbette sonuçsuz ve boşadır. Sizi maddi manevi zarara sokan bu tarz uğraşlara girişmeden önce, mutlaka iyi bir ilaçlama firması ile görüşün. Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firması olarak biz, her zaman en iyi kalitede hizmeti sizlere sunuyoruz. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan ilaçlarımızla hem sizlerin sağlığını bozmuyor hem de sizleri her türlü haşere şikayetlerinizden kurtarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir