Karıncaları Öldürmek İstemiyorsanız

Karıncalar bereketin simgesi oldukları gibi, sayı olarak da fazlasıyla bereketli haşerelerdir. Bazen bir evde bile yüzlerce karınca olabilir. Bu durumda da ev halkını çileden çıkarabilirler. Çünkü şikayet aldığımız çoğu evde karıncaların yataklara, priz içlerine, banyo ve mutfaklara hatta çocukların oyuncaklarına kadar girdiğinden yakınılmaktadır.

Karıncayı Öldürmeden Mücadele Mümkün mü?

Karıncalar tüm yakınmalara rağmen, diğer haşereler gibi kolayca öldürülmek istenen haşere türünden değildir. Toplum olarak onları incitmekten dahi korksak da, evimizi istila ettiklerinde farklı farklı yöntemlerle onları uzaklaştırmak için çareler bulmuşuzdur. Elbette bu çağdışı yöntemler, onları değil uzaklaştırmak, onlara daha çok bile zarar verebilir. Mesela yuvalarına sirke, sarımsak gibi besinler sürmek, gezdikleri yerlere un dökmek, oje ve aseton damlatmak tamamen boş ve geçici işlerdir. Vaktinizi aldığı gibi karıncalara da bilerek ve kasten zarar verip,  canlarını yakmış olursunuz.

Peki Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Elbette yukarıda sayılan sonuçsuz işlemleri uygulayıp ilerleyemezsiniz. Karıncalar kış aylarında yuvalarında olurlar. Onlar yuvalarındayken ilaçlama yaparsanız hem onlara zarar vermezsiniz hem de yuvalarının çıkış yerlerini değiştirebilirsiniz. Böylelikle de yaz aylarının gelmesiyle sizin evinizden değil, başka bir yoldan çıkış yeri arayarak sizden uzaklaşmış olurlar. Üstelik hiçbir karıncayı da incitmemiş ve öldürmemiş olursunuz. Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firması olarak, karıncalar üzerinde onlara zarar vermeden en etkili yöntemleri siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Alanında her daim en yetkin firma olmanın haklı gururunu, bize göstermiş olduğunuz talepler doğrultusunda her zaman yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir