İlaçlama Sürecinde Yapılması Gerekenler

Her insan böcek ilaçlama konusunda hep aynı hatalara düşmektedir. Bu hatalardan en önemlisi de ilaçlamayı etrafta böcek gördükten sonra yaptırmaya karar vermektir. Böceklenmenin olması durumu evinize birçok mikrobun taşınmış olması demektir. Bir de üstüne ilaçlatma yaparak daha fazla zarara girersiniz. Bu sebeple evinizde, iş yerinizde böcek görmeyi beklemeden mutlaka düzenli olarak ilaçlama yaptırtmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama yapmaya karar verdikten sonra elbette en önemli husus iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Piyasada bulunan çok çeşitli ilaçlama firmalarını araştırmadan onlardan hizmet almak asla doğru bir davranış değildir. Bir ilaçlama firmasına çağrı merkezleri aracılığıyla ulaştığınızda onlardan mutlaka TSE ve Sağlık Bakanlığı onaylı belgelerinin olup olmadığını kanıtlamalarını isteyin.  Daha sonra evinizdeki böcek türünün ne olduğunu söyleyin ve ilaçlama yaptırmak istediğiniz alanın, mekanın özelliklerinden bahsedin. Eğer böcek türünün adını, ne olduğunu bilmiyorsanız böceğin fiziki özelliklerini çağrı merkezindeki yetkili kişiye anlatın. Bu aşamada yetkili kişiden mutlaka fiyat isteyin. İlaçlama sonrasında fiyatlama yapılmasına izin vermeyin.

İlaçlama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama sırasında yetkili kişi eğer kokulu ilaçlama yapmayacaksa evinizi terk etmenizi söylese bile terk etmeyin. Özel ve kıymetli eşyalarınızı mutlaka yanınıza alınız. Makbuz ve belge isteyiniz. İlaçlama sonrası yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri tekrar yetkili kişiye sorunuz. İlaçlama sonrasında ise evinizi gerekiyorsa eğer havalandırın. Sıvı ilaçlama yaptırdıysanız su ve deterjan kullanmadan temizlik yapınız. En güvenilir ve ciddi ilaçlama hizmetini Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firmamızla dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuda müşteri temsilcilerimiz daima yanınızdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir