Gaziosmanpaşa Akrep İlaçlama

Akrep türleri; çok zehirli(ölümcül), zehirli (tehlikeli) ve az zehirli (tehlikesiz) olmak üzere üç grup altında toplanır. Türkiye’de yaşayan 23 akrep türünden 3 tür çok zehirli sınıfına girer ve bunlar Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaşamaktadır. İnsan sağlığına ciddi zararları dokunan akrepler ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle, insan yaşam alanlarında bulunan akreplerle vakit kaybetmeden mücadeleye girişmek gerekir. Gaziosmanpaşa akrep ilaçlama firması olarak ev ve iş yerlerinizde bulunan haşere ve akrepleri temizleyerek sizlere güvenli alanlar sunuyoruz.

Gaziosmanpaşa Akrep İlaçlama

Gaziosmanpaşa’nın gecekondu mahalleleri ve çevresi başta olmak üzere; neredeyse tamamında akrep varlığına rastlanır. Bu bölgede en sık şikayet aldığımız haşerelerden biri olarak karşımıza çıkan akrep zararlısı konusunda; uzman ekibimiz her geçen gün kendini geliştirerek ve akrepten kurtulma yöntemleri üzerine çalışarak alanında en iyi olmayı başarmıştır. İlaçlama konusunda 30 yıldır zirvedeki yerini koruyan Gaziosmanpaşa akrep ilaçlama firması olarak; akrepler konusunda aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için buradayız.

Evde Akrep Neden Olur?

Özellikle giriş ve bodrum kattaki evlerde sıkça görülen akrepler beslenmek için evlere girer. Sıcak ve nemli ortamları çok severler ve rutubetli evler akrepler için vazgeçilmez bir yaşam alanıdır. Özellikle döşeme altlarında, bitki topraklarında, banyo ve mutfak alanlarında yaşarlar ve yemek aramak için tüm evi dolaşırlar.

Akrep Sokar mı?

Evet, neredeyse tüm akrepler sokar. Ancak bazı türleri ölümcül bir zehre sahipken bazıları arı

sokması kadar etki yaratır. Elbette alerjik bünyelerde çok ciddi reaksiyonlara sebep olmaktadır.

Akrepler Nasıl Çoğalır?

Üreme mevsimleri ilk bahar olan akreplerde; çiftleşme sonrasında dişi olan erkek akrebi yediği için erkek akrebin derhal alandan uzaklaşması gerekmektedir. Bir dişi ortalama 15-20 adetten 60 adete kadar yumurtlayabilmektedir. Hamilelik süreci yaklaşık 7 ay sürer. Türe göre yavru sayısı 35 ila 110 arası değişir. Yani evinize giren bir akrep hamileyse, eviniz kısa sürede bir akrep sürüsüyle dolabilir.

Akreple Mücadele Nasıl Olmalı?

Evinizde akrep gördüğünüzde önce fotoğrafını çekmeli, ardından kaçmasına izin vermeden öldürmeli ya da ortamdan uzaklaştırmalısınız. Evinize bir defa akrep girdiyse devamının geleceğini unutmamalı, bireysel mücadeleyle riskli davranışlarda bulunmak yerine vakit kaybetmeden uzman bir firmayla iletişime geçmelisiniz. Çünkü akrep, yok edilmesi zor ve tehlikeli bir haşere türüdür. Bu noktada çektiğiniz fotoğraf akrebin türünün tespit edilmesini sağlayacak ve Gaziosmanpaşa akrep ilaçlama firmaları sizlere en doğru ilaçlama yöntemini sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir