Fare İstasyonları

Fare istasyonları son yılların en popüler, en modern ve en kalıcı çözümler sunan cihazı olarak kemirgen türleri üzerinde etkisini gösteren bir uygulama yöntemidir. Günümüzde kentleşmeye bağlı olarak yaşama alanları da oldukça kısıtlanan fareler, insanların yoğun olarak yaşadığı mekanlarda hayatta kalabilmek için yem arayışına çıkmışlardır. Bu sebeple de evlerde, iş yerlerinde, marketlerde, fabrika ve öğrenci yurtlarında, hatta okullarda bile farelerin görülme sıklığı fazlasıyla artmıştır. Fareler için uygulanan ve kesin sonuçlar veren ilaçlama yöntemi fare istasyonlarıdır.

Fare İstasyonları Nasıl Çalışır?

Fare istasyonları nasıl çalışır? Fare istasyonları farelerin güvenle kontrol altına alınması için kullanılan cihazlardır. Fare istasyonları bir kutu şeklindedir. İçerisinde fareyi kendine çeken yemler bulunur. Fare istasyonları, farelerin bir süre sonra bu hoş kokuya dayanamadıkları ve fare zehri ile temas etmeleri üzerinde kurgulanmıştır. Bu yüzden kemirgen türlerinin zehirle temasından sonra hemen fareler ölmez. Yuvasına giden fare su içme ihtiyacı için dışarı çıkıp su aramaya başlar. Sile buluştuğu noktada da ölür.

  • Başka hayvanların girmemesi için farenin girebileceği boyutlarda dizilen aparatları vardır.
  • İstasyona giren fare yemi yiyerek orada ölür.
  • Fare başka bir alanda öleceği için yaşam alanlarınızda koku yapmaz.
  • Fabrika, öğrenci yurtları gibi büyük mekanlarda fare sayısına bakılarak da, birçok istasyon kullanılabilir.
  • Evde küçük çocuğu olan ailelerin fare istasyonlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Çocukları bu kutudan uzak tutmak gerekir.
  • Fare kutu içindeki ilaçlara karşı direnç gösterebilir. Bu durumda da kutunun içindeki ilaçlar sık sık kontrol edilmeli, gerektiğinde yeni yemlerle desteklenmelidir.

Farenin yediği ilacın türüne göre de farenin türünü belirleyen bir yöntemdir. Böylelikle bundan sonra o mekanda oluşabilecek fare türü hakkında da ön bilgi edinilmiş olur. Düzenli olarak ilaçlama yapılmaya devam edilir.

Fare İstasyonları Fiyatları

Fare istasyonları fiyatları şirketimizde oldukça uygundur. Bu konuda 7/24 ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz.  Fare istasyonları konusunda en geniş olanakları siz değerli müşterilerimize sunan Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firmamızdan, evinizde gördüğünüz tüm haşereler için yardım alabilirsiniz. Sürekli iletişimde olan çağrı merkezimize böcekler ve böcek ilaçlama konusu hakkında merak ettiğiniz her soruyu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir