Dönemsel İlaçlama Niçin Gereklidir?

Dönemsel yani belirli aralıklarla yapılan ilaçlamanın gerekliliğinden önce neden ilaçlama yapmamız gerektiğinin cevabını tartışmak daha doğru olacaktır. Ülkemizde iklim ve toprak koşullarının verimliliğinden dolayı bir hayli fazla haşere türü de bizlerle birlikte yaşama alanı bulmaya çalışmaktadır. Onlar için gittikçe azalan yaşama alanları, haşerelerin yem bulma amacıyla evlerimize girmelerine fırsat vermektedir. Birçok hastalığı da beraberlerinde evlerimize taşıyan bu haşereler bizleri de çeşitli hastalıklara itmektedir.

İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Her haşere türünün ortaya çıkması için türlere göre belirli bir mevsim/dönem vardır:
*Kış aylarının başlarında,
*Yaz aylarının başlarında,
*Her mevsimde evlerimize misafir olabilmektedirler. Bu durumda da yılda sadece bir defa ilaçlama uygulaması yaptırmak doğru değildir. Çünkü o uygulama bir defaya mahsustur ve sadece yapıldığı mevsimdeki böcek türlerine etki etmektedir. Bu sebeplerden dolayı da evinizi, apartmanınızı, bahçenizi, iş yerlerinizi belirli periyotlarda düzenli bir şekilde ilaçlatarak en etkin korumayı sağlayabilirsiniz.

İlaçlama En Çok Hangi Alanlarda Yapılmalıdır?

Düzenli ilaçlamanın en çok talebi elbette fırın, restoran gibi yeme ve içme yerlerinden, yiyecek imalat yerlerinden gelmektedir. Çünkü bu tip yerler haşereler için en önemli uğrak yerleridir ve aynı zamanda bu yerler günde yüzlerce insanın da uğradığı yerlerdir. Müşterilerine karşı haşereler ile çıkan bir şirket, özellikle de yeme içme şirketi, daima saygınlığını kaybederek yok olma sürecine girer. Aynı şekilde evlerimizde de bu haşerelerin misafirlerimiz tarafından görünmesi hiç hoş karşılanmamakla birlikte, akıllarına da bizim hakkımızda temiz olmadığımız fikrini düşürür. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına böceklere karşı denetimi kendi elimizde tutmalı, her daim onlara karşı hazırlıklı olmalıyız. Biz Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firması olarak sizlere dönemsel ilaçlamayı öneriyor, en ekonomik fiyat politikamızla en garantili sonuçları siz değerli müşterilerimiz için sunuyoruz. Siz de daha temiz ve haşeresiz bir ortamda yaşamak için bizimle mutlaka iletişime geçin. Çağrı merkezlerimiz daima açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir