Bahçe İlaçlama

Evde görülen haşerelere karşı gerçekleştirilen ev ilaçlama uygulamaları, bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Örneğin, bahçe içinde bulunan evler, yakın çevresinde park, bahçe, orman gibi ağaçlık araziler bulunanlar yalnızca kapalı alan ilaçlaması ile kesin çözüme ulaşamamaktadır. Bu nedenle, ev çevresinde de ilaçlamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Apartman dairelerinde görülen haşere istilaları, genellikle tüm binaya yayılabildiği için, konut ilaçlama işlemi apartman bazında yapılmakta bahçe ilaçlama ile de kesin ve kalıcı çözüme ulaştırılmaktadır.

Bahçe İlaçlama

Ev ilaçlamanın tek başına yetersiz kalma nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Evde görülen haşereler, ev çevresinde de yuvalanmaktadır. Yalnızca evde ilaçlama yapıldığında, dışarıdan eve girecek olan haşerelerin giriş yolu engellenmemiş olur. Böylece, evdeki ilacın etkisi geçer geçmez dışarıdan yeni haşereler eve girebilir.
  • Bahçede ekili meyve, sebze ve ağaç varsa, bunlar haşerelerin tahribatına uğrar ve verimliliğini yitirir.
  • Yaz aylarında açık cam ve kapılar haşereler için davetiye çıkarır.

Bahçe İlaçlamada Dikkat Edilecek Hususlar

İlk olarak; alanında uzman, deneyimli ve garantili, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız. Merdiven altı firmalar sizden ederinin üzerinde paralar isteyecek, gelişigüzel bir uygulama gerçekleştirip işlemden doğru sonuç alamamanıza sebep olacaktır. Bu nedenle, firma seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir. Doğru ve güvenilir ilaçlama firmasını seçtikten sonra arkanıza yaslanarak firmanın ev ve bahçenizi haşerelerden arındırmasını izleyebilirsiniz. Bahçe ilaçlama servisinin vereceği talimatlara uyarak hareket ettiğiniz takdirde; haşere probleminiz tümüyle ortadan kalkacak, yaz akşamlarının tadını bahçe ve balkonlarınızda doyasıya çıkarma imkanınız olacaktır.

Bahçede Haşere Oluşmaması İçin Başka Neler Yapılabilir?

İlaçlama işleminin öncesinde veya sonrasında, bahçenizdeki fazlalıklardan kurtularak daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Yabani otları sökmeniz, kullanılmayan bahçe eşyalarını kaldırmanız, ağaçları düzenli olarak budayıp ilaçlamanız, ekili bitkileri sularken toprağı aşırı ıslak bırakmamaya özen göstermeniz bir daha haşere problemiyle karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Zira, ıslak ve nemli toprak haşerelerin en sevdiği yaşam alanlarından biridir. Toprakta yerleşen haşere, toprağa zarar vererek bitkilerin köklerini kurutur. Bu da size her açıdan olumsuz bir geri dönüş sunar. Bahçe ilaçlama hakkında bilgi edinmek için 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir