Akar, Mayt, Mite İlaçlama

Akar, mayt, mite organizma olarak birbirlerine çok benzeyen, gözle göremediğimiz ama elimizde dahi sayıları binleri bulabilen, deri türünden haşerelerdir. Gözle göremesek de bizlere solunum yolu ile ilgili çok fazla hastalığın bulaşmasına neden olurlar. Bu hastalıklar küçük çocuklarda daha da şiddetli seyretmektedir. Özellikleri;

  • Akar, mayt ve miteler son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde televizyonlarda, haberlerde, internette sıklıkla karşımıza çıkmaya başlamışlardır. Eskiden ev tozu olarak bilinen bu haşere ile tek başınıza mücadele etmeniz imkansızdır.
  • Akar, mayt ve miteler, uyuz böcekleri gibi organizma olarak bilinen canlılardır. Bu nedenle bu haşereler gözle görülmemektedir.
  • Çok hızlı türeyebilmektedirler bu nedenle de onlardan kurtulmak tek başımıza imkansızdır.

Nerelerde Bulunurlar?

Çalışma masalarında, yemek masalarında, kapı kollarında, toplu taşıma araçlarında, yastıklarımızda ve yataklarımızda, lavabolarımızda, halıların üzerinde, cep ve ev telefonlarında, paraların üzerinde, klavye ve bilgisayar farelerinin üzerinde sıklıkla bulunmaktadır. Bu sebeple de akar, mayt, mite ilaçlama işlemleri mutlaka iyi bir ilaçlama firması tarafından uygulanmalıdır.  Çünkü evi süpürerek, silerek, antibakteriyel sabunlar kullanarak onlardan kurtulmanız imkansızdır.

Evimizde veya iş yerimizde sıkça bulunan bu haşerelere karşı tek sefer ilaçlama yapmak yetersiz kalmaktadır. Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde, çocuklarda astım, öksürük, bronşit, gece hırıltısı gibi hastalıklar görülüyorsa mutlaka dönemsel/periyodik ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız.

Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama olarak tüm işlemlerimiz her noktada uygulanabilir nitelikte olup, en tecrübeli kadromuz tarafından, en kaliteli ilaçlarla, en kusursuz şekilde yapılmaktadır. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir